תבנית החינוך המוזהב, מעלה צביה

הכשרה

המרחב לפיתוח חינוך עתידי ברוח תבנית החינוך המוזהב

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו על מנת להתעדכן על פעילויות ולצפות בתמונות מעודכנות מן הנעשה בתוכנית.

 


בואו לפסוע איתנו בשביל החינוך

בגליל, בתוך חורש ירוק בישוב מעלה צביה, מקיימת "תבנית החינוך המוזהב" רצף חינוכי – גנים ובית ספר מגיל שנה ועד לכתה ט'. 'תבנית החינוך המוזהב' פעילה מזה 13 שנים וכיום לומדים בה 300 ילדים מ- 30 ישובים באזור.
אנו שמחים לבשר על פתיחת המחזור השני של מסלול להכשרת מורים, גננות ומחנכים בכלל, בדרך תבנית החינוך המוזהב.
התוכנית מיועדת לכל מי שחינוך הוא בנפשו, שרואה חינוך כשליחות חיים ורוצה לקבל את פני העתיד באמצעות הערוץ של עבודה חינוכית. ניסיון קודם בחינוך הינו יתרון לקבלה אך לא תנאי בלעדי.

 


תוכנית הכשרת מורים וגננות בדרך תבנית החינוך המוזהב

תוכנית אימון המורים ברוח תבנית החינוך המוזהב מיועדת לאנשים שרצונם  לאפשר לגאוניות הטבעית של הילדים ושל עצמם לבוא לידי ביטוי, ולהיות במסע של חיפוש ולמידה בתהליך הזה. התוכנית עתירת התנסויות וחוויות לימודיות מגוונות בדומה למה שאנו מציעים לילדים בתבנית.
אימון מורים הוא הרבה יותר מרכישת ידע או מקצוע- הוא מסע של התפתחות אישית המאפשר לאדם ליישם את הערכים שהוא מאמין בהם.
הלימודים הינם שילוב של רכישת ידע אקדמי על-פי עקרונות תבנית החינוך המוזהב יחד עם עבודה ערכית ואישית. המטרה היא העברת כלים שיסייעו למציאת המיקום הפנימי ולחיבור למקורות ההשראה הנדרשים לעבודה החינוכית.

תחומי הלימוד

  • בסיסים בהבנת ובחקר המסע האנושי.
  • עקרונות החינוך בתבנית החינוך המוזהב – החזון, גישה לשליחות החינוכית, תכנים וכלים  להוראה ולמידה המשמשים את הצוות החינוכי
  • הפן האקולוגי- חשיבות סביבת הלימוד ויצירת אווירה חינוכית מתאימה ללמידה אפקטיבית, שכיף ללמוד בה.
  • עבודת המחנך/ת, עמדות אישיות, דרכי התנהלות (ניהול זמן, ניהול כעסים ותרגולים אישיים שעוזרים לשמור על איזונים טובים בחיים האישיים).

תעודת הוראה הינה יתרון אך לא תנאי למועמדות לתוכנית.
התוכנית קיבלה הכרה מקרן השתלמות ונמצאת בשלבים אחרונים של תהליך אישור מגמול השתלמות.
מסלול דו שנתי, יום שישי- לימודים, יום חמישי- צפייה(לבאים מרחוק ישנה אפשרות ללינה  במעלה צביה)(תיתכן גמישות במועד יום הצפייה)
הלימודים מתקיימים במעלה צביה (ליד כרמיאל)

לפרטים והרשמה – 04-6619169, morimget@gmail.com

 


Latest Facebook Posts

לקראת פתיחת הלימודים באוקטובר, נערוך מפגש הכרות עם תוכנית הלימודים.
המפגש יתקיים במרחב עצמו, ותהיה טעימה מהרוח השורה בה ומהאווירה המיוחדת שלה.
... See MoreSee Less

מפגש פתוח

ספטמבר 17, 2017, 6:00pm - ספטמבר 17, 2017, 12:00pm

לקראת פתיחת הלימודים באוקטובר, נערוך מפגש הכרות עם תוכנית הלימודים. המפגש יתקיים במרחב עצמו, ותהיה טעימה מהרו...

View on Facebook

ילדה קטנה שאלה את אמה: "אמא, את מאמינה בריסים?" ואחרי כמה רגעים..הוסיפה... "אני לא כל כך..."
למען הגילוי הנאות, כשמתגלגל לו ריס רענן מעפעפי, התגובה האוטומטית שלי היא סריקה מהירה של חיי, לראות מה הכי כדאי לבקש, מתבייתת על הבקשה, מנסחת אותה במדויק (אפרופו כל בדיחות הג'יני ), מעמידה את הריס בעמדת תעופה על האצבע שלי ונותנת כוחי בנשיפה שלא משאירה שום ברירה לריס אלא לעוף לה ולהיעלם.
טוב. כך לימדו אותי. ובתור ילדה קטנה לקחתי דברים שאמרו המבוגרים או האחיות הגדולות שלי, ללב. וחוץ מזה, מגיע הקול ההגיוני כביכול
"גם אם זה שטויות, ולא עובד, זה לא יכול להזיק ...."
אבל השבוע, כששמעתי את הסיפור החינני הזה על הילדה והריסים, חשבתי על העניין מחדש. וכן. אני מאמינה בריסים. אבל לא בגלל הריסים, אלא בגלל שאני מאמינה שכשאדם מבקש בכל מאודו, הוא קרוב יותר לקבל מאשר אם הוא ויתר מראש ולא אמר לאיש או לעצמו מה היא משאלת ליבו. וככל שהמשאלה מוגדרת יותר, מפורטת יותר, צבעונית ובעלת טעם וריח, כך ה"הזמנה" ברורה יותר וכך מתארגנים להם כל מי ומה שעוזר בתוכנו ומחוץ לנו. המודעות שלנו, שולחת מסרים לתאים הכי פנימיים שלנו כדי לייצר מציאות שתארח את הדבר שביקשנו.
גדולים וחכמים ממני אמרו את הדברים במילים מקצועיות ומדויקות יותר, ותסלחו לי שכאן בפייסבוק, אני מרשה לעצמי להביע רעיון, מבלי להביא 50 מראי מקום של מדענים שהוכיחו זאת במחקרים מכובדים ברחבי העולם. אבל נדמה לי שאפשר כבר ללחוש בתוך גבולות הקונסנזוס כי אנו מייצרים את המציאות של עצמנו במו מוחינו ובמו ידינו.
ולכן, אני מאמינה בריסים. אני מאמינה מאד בלהמשיך לבקש ולחלום את מה שאנחנו יודעים כבני אדם יודעים שצריך היה להיות. זה לא באמת נורא מסובך..
אז, מהי משאלת ליבכם? על מה הייתם מקריבים את הריס הבא?

ב17/9/17 בשעה 17:00 מפגש ושיח על תכנית 'המרחב לפיתוח חינוך עתידי' הנפתחת באוקטובר 2017. המפגש יתקיים במעלה צביה.
מוזמנים לרשום בפניכם את התאריך, ובהמשך יהיו עוד עדכונים,
בברכה חמה
מרים 0505216717
... See MoreSee Less

View on Facebook

מחר !! יום פתוח ב"מרחב לפיתוח חינוך עתידי"...
למישהו יש מילה יותר טובה מ"חינוך" ? נשמע שצריך לרענן את הלקסיקון. נשארים עם חלק מהמילים (כמו חינוך למשל) כדי להיות תקשורתיים...מובנים .בכל אופן זה מרחב לפיתוח איך אנחנו צריכים/יכולים/חייבים/רוצים להיות עבור ילדנו?! או מרחב לפיתוח ולגילויי מה לעזאזל אפשר להיות בעולם הזה? ומה הסיפור??? מרחב לפיתוח חיים עדכניים. אולי...מרחב לפיתוח וזהו?
נדבר על זה מחר...מוזמנים (:
... See MoreSee Less

View on Facebook