תבנית החינוך המוזהב, מעלה צביה

הכשרה

המרחב לפיתוח חינוך עתידי ברוח תבנית החינוך המוזהב

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו על מנת להתעדכן על פעילויות ולצפות בתמונות מעודכנות מן הנעשה בתוכנית.

 


בואו לפסוע איתנו בשביל החינוך

בגליל, בתוך חורש ירוק בישוב מעלה צביה, מקיימת "תבנית החינוך המוזהב" רצף חינוכי – גנים ובית ספר מגיל שנה ועד לכתה ט'. 'תבנית החינוך המוזהב' פעילה מזה 13 שנים וכיום לומדים בה 300 ילדים מ- 30 ישובים באזור.
אנו שמחים לבשר על פתיחת המחזור השני של מסלול להכשרת מורים, גננות ומחנכים בכלל, בדרך תבנית החינוך המוזהב.
התוכנית מיועדת לכל מי שחינוך הוא בנפשו, שרואה חינוך כשליחות חיים ורוצה לקבל את פני העתיד באמצעות הערוץ של עבודה חינוכית. ניסיון קודם בחינוך הינו יתרון לקבלה אך לא תנאי בלעדי.

 


תוכנית הכשרת מורים וגננות בדרך תבנית החינוך המוזהב

תוכנית אימון המורים ברוח תבנית החינוך המוזהב מיועדת לאנשים שרצונם  לאפשר לגאוניות הטבעית של הילדים ושל עצמם לבוא לידי ביטוי, ולהיות במסע של חיפוש ולמידה בתהליך הזה. התוכנית עתירת התנסויות וחוויות לימודיות מגוונות בדומה למה שאנו מציעים לילדים בתבנית.
אימון מורים הוא הרבה יותר מרכישת ידע או מקצוע- הוא מסע של התפתחות אישית המאפשר לאדם ליישם את הערכים שהוא מאמין בהם.
הלימודים הינם שילוב של רכישת ידע אקדמי על-פי עקרונות תבנית החינוך המוזהב יחד עם עבודה ערכית ואישית. המטרה היא העברת כלים שיסייעו למציאת המיקום הפנימי ולחיבור למקורות ההשראה הנדרשים לעבודה החינוכית.

תחומי הלימוד

  • בסיסים בהבנת ובחקר המסע האנושי.
  • עקרונות החינוך בתבנית החינוך המוזהב – החזון, גישה לשליחות החינוכית, תכנים וכלים  להוראה ולמידה המשמשים את הצוות החינוכי
  • הפן האקולוגי- חשיבות סביבת הלימוד ויצירת אווירה חינוכית מתאימה ללמידה אפקטיבית, שכיף ללמוד בה.
  • עבודת המחנך/ת, עמדות אישיות, דרכי התנהלות (ניהול זמן, ניהול כעסים ותרגולים אישיים שעוזרים לשמור על איזונים טובים בחיים האישיים).

תעודת הוראה הינה יתרון אך לא תנאי למועמדות לתוכנית.
התוכנית קיבלה הכרה מקרן השתלמות ונמצאת בשלבים אחרונים של תהליך אישור מגמול השתלמות.
מסלול דו שנתי, יום שישי- לימודים, יום חמישי- צפייה(לבאים מרחוק ישנה אפשרות ללינה  במעלה צביה)(תיתכן גמישות במועד יום הצפייה)
הלימודים מתקיימים במעלה צביה (ליד כרמיאל)

לפרטים והרשמה – 04-6619169, morimget@gmail.com

 


Latest Facebook Posts

[מצורף ספרון להורדה] מהות ה"תפקיד" של "מורה" השתנתה כל כך בשנים האחרונות, שאפילו הכינוי "מורה" נשמע מיושן ולא רלוונטי. כפי הנראה, המורה כבר אינו מהווה את מקור הידע. ואופי הסמכות שלו מאד השתנה.
בלימוד הפרונטלי שעדיין קיים ברוב בתי הספר, אדם אחד בוגר עומד מול קבוצת ילדים גדולה, וצריך להוביל את כולם בחן ובעניין ליעדים שלא תמיד קלים ל"מכירה". המורה צריך להיות סטנדפיסט, פסיכולוג, אמן תקשורת, מומחה להתפתחות הילד, מנחה קבוצות, מעניין, מתחדש ובעיקר מלא אהבה.
נראה כי היום רווחת ההבנה שהמרחב הזה, "כיתה" (בן מאתיים השנה) אינו משרת את המטרה שלשמה התכנסנו. ההבנה שזה כבר לא עובד אולי קיימת, היכולת לדעת מה לשים במקום או ליישם רעיונות חדשים עלולה לקחת קצת זמן. מה עושים בינתיים?

אנו זמינים אתכם למסע שבו ניתן להתעדכן באופני למידה חדשים.

בואו נצא לדרך! התחילו ביישום אבני הדרך לחינוך איכותי ומשמעותי.
סט כלים שיצרנו עבור ההורים ומחנכים שבילים חדשים להוראה איכותית הרואה את הילד שמכלול רב כישורים ופוטנציאל אינסופי ורוצים בעצמם להתעדכן ולהיות מורים לחיים.

להורדת המסמך "אבני הדרך לחינוך איכותי ומשמעותי" לחצו כאן:
maalezvia.ravpage.co.il/futureducation
... See MoreSee Less

View on Facebook

עמדתי נדהמת מול מגוון הצבעים, הצורות, הטעמים. כל צנצנת עולם ומלואו - מופע קסום של הטבע.
לא יכולתי שלא לחשוב על הילדים שאני מלמדת. כל אחד כל כך שונה מהשני. ואני? גם שונה. יכולה להרשות לעצמי להיות אחרת לגמרי. לא צריכה לקבל אישור מה"צנצנת" שלידי. לכל צנצנת מקום מכובד על המדף.

אז למה כשזה מגיע לבני אדם כל כך קשה לנו לקלוט את זה???

אנחנו מופע קסמים אחד גדול בעצמנו, שצריך לגלות אותו, להבין אותו, ללמוד אותו, לנהל אותו.... כל אדם מלא צבע, צורה, איכויות ייחודיות!

באוקטובר תיפתח שנת לימודים במרחב לפיתוח חינוך עתידי.

מרחב של מחקר, פיתוח, וניסיון להבין מה הסיפור, וכמה השפעה יש לנו על חיינו ועל חיי ילדנו? ואיך נאפשר לכל ילד להיות תפארת עצמו במיטבו?

רב הנסתר על הגלוי, ובטח שרבות השאלות מהתשובות. בואו למסע מרתק חי ומאד מאד נדיר בעולמנו....

לפרטים:
צרו קשר עם מרים 0505216717
... See MoreSee Less

View on Facebook

השנה יצאה לדרך, עם הרבה סטופ סטארט.. ואנחנו בעיצומן של הכנות לשנת ההכשרה הקרובה. וברכתנו אליכם היא לתת לדברים לגדול, לדברים שאתם רוצים כמובן. זה הזמן לזרוע כל מה שתרצו לראות גדל השנה. מה חשוב לכם שיגדל השנה - בכם/סביבכם/ במה שאתם עושים? אילו איכויות, מחשבות, רגשות, כלים? שתפו אותנו .

זמן הזריעה בעיצומו ועוד לא נחתם למרות שמברכים גמר חתימה טובה, זה הזמן לזרוע ובמהלך השנה להשקות כדי לזכות בפירות העמל בסוף השנה. שימו כוונותיכם כי תמיד משהו מקשיב בכם.

שתהיה זריעה טובה.
... See MoreSee Less

View on Facebook